JAK PROGRAM CROSSFIT VZNIKL A KDO ZA NÍM STOJÍ?

CrossFit je fitness režim, který po dobu několika desetiletí vyvíjel Greg Glassman. Sám dnešní CEO značky CrossFit a zakladatel stejnojmenné disciplíny v jedné osobě, byl prvním člověkem v historii, který definoval kondici smysluplným a měřitelným způsobem. Hlavním cílem CrossFittera je zvýšit pracovní kapacitu. Glassmanův program byl tedy speciálně navržen především pro zlepšení kondice a zdraví.

KOUZLO CROSSFITU SPOČÍVÁ V DOKONALÉM PROPOJENÍ DISCIPLÍN

CrossFit v sobě zahrnuje neustále se měnící funkční pohyby prováděné v poměrně vysoké intenzitě. Všechna cvičení jsou založena právě na funkčních pohybech. Odráží tak nejlepší aspekty gymnastiky, vzpírání, běhu, veslování a dalších disciplín, označované taktéž jako klíčové pohyby života. Pohyby udávají co největší zátěž na nejdelší vzdálenost, takže jsou ideální k maximalizaci množství odvedené práce, v co nejkratším čase. Intenzita provádění cviků je zásadní pro výsledky a je měřitelná jako práce rozdělená časem nebo výkonem. Čím více práce, kterou vykonáte v kratším čase, nebo čím vyšší je výkon, tím intenzivnější je úsilí. Používáním pestrých přístupů k odbornému tréninku, funkčních pohybů a intenzity dochází k obrovskému zlepšování kondice.

PROPRACOVANÝ CVIČEBNÍ PROGRAM

CrossFit program stojí na datech. V gymech se proto používají nástěnné skórovací tabule, které slouží jako srovnávací tabulka k uchovávání přesných výsledků a záznamů. Každá lekce je totiž tak trochu závod a nutí atlety ze sebe dostat maximum.

PROČ CVIČIT CROSSFIT?

Cílem CrossFitu je navázat všeobecnou a zároveň komplexní zdatnost podpořenou měřitelnými, pozorovatelnými a opakovatelnými výsledky. Tak zní přesná definice. Tento program připravuje všechny účastníky na rozmanitou fyzickou zátěž, a to nejen na neznámou, ale taky nepoznatelnou. Speciální na CrossFitu je právě jeho nespecializace.

KDO NA NĚJ CHODÍ?

Rozmanitost cvičenců ve skupinových lekcích není ničím neobvyklým. Postarší pán, dáma s nadváhou, běžci se stovkami kilometrů v nohách nebo z posilovny vytvarovaný svalovec, kterého po letech stávající sportovní aktivita už jednoduše přestala bavit. Všechny tyhle lidi může najednou naplňovat, a hlavně propojovat společný zájem. CrossFit je opravdu sportovní disciplína pro všechny. Bez rozdílu.

PROČ TENTO SPORT LIDI TOLIK SPOJUJE?

Neustále se rozšiřující komunita, která vzniká spontánně, když lidé absolvují společné tréninky, je klíčovou součástí toho, proč je CrossFit cvičení tak efektivní. Zrod této celkem mladé, ale stále populárnější disciplíny vedl k celosvětové síti poboček. CrossFit jich má ve světě již více než 13 000. Vzniká tak přirozené přátelství mezi lidmi, které tento sport jednoduše stmeluje, ať chtějí profesionálně závodit nebo jen udělat něco pro svou radost a zdraví.

Netrénuj slepě a bez výsledků. Přijď k nám a poznej rozdíl!

Administrator2Co je Crossfit