fbpx
Profil trenéra

Soňa Karásková

Za svůj pozitivní vztah ke sportu vděčí Soňa především svému tatínkovi, který ji od malička podporoval při všemožných sportovních aktivitách od plávání po jízdu na kole. Dlouhých 20 let se věnovala jezdectví. Začínala právě pod trenérským dohledem svého tatínka, který ji nikdy nešetřil. Jak ale dnes sama přiznává, moc jí to pomohlo nejen ve sportu ale i do života. Je zvyklá dřít na sobě co to jde, miluje soutěžení a nesnáší prohry. CrossFitu se naplno věnuje čtyři roky. Tvrdě trénuje, aby patřila mezi nejlepší atlety i v zahraniční konkurenci.

CrossFit Ocenění:

1. místo – CrossFit Games OPEN 2017 – Fittest in Czechia
10. místo – Athens Throwdown – Řecko – kategorie ELITE RX
5. místo – Battle of Prague – kategorie ELITE RX
2. místo – LiftSize – Itálie – kategorie ELITE RX
6. místo – Southern Warriors – Itálie – kategorie ELITE RX
1. místo – BCross Challenge – kategorie Teamy

1. místo – Fit Monster 2016 – kategorie ELITE
1. místo – Cross Get Up Challenge 2016 – kategorie ELITE

2. místo – Crossfit Games OPEN
2. místo – Czech Beast 2016 – kategorie ELITE

1. místo – Czech Beast 2015 – kategorie SPORT
1. místo – CFT Battle Brno 2015 – Women

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Největší inspirací je pro mě můj osobní úspěch. 🙂 Inspiruje mě i mnoho dalších atletů, nedokážu ale říct, kdo konkrétně nejvíc. 🙂 Mám taky ráda všechny atletky blondýny. 😀

Co mě baví kromě CrossFitu:
Můj pes Blake. 🙂 Jízda na koni a relax v přírodě.

Co dalšího na sebe prásknu:
Bohužel, neumím moc odpočívat a občas jsem mlsnější než koza. :D

Profil trenéra

Ondra Starosta

Jako malého kluka Ondru uchvátilo karate. Už si sice prý nevzpomíná, jak k němu přišel, ale trochu ho podezíráme, že Karate Kid u něj zabral na celé čáře i přesto, že v jeho dětství už to byl tak trochu film pro pamětníky. 🙂 Od 8 let věku se karate věnoval s velkou vervou zhruba 5 let. Na základní škole se pak ještě více seznámil s florbalem a začal závodit, přidal navíc atletiku se specializací na krátké vzdálenosti. Sprinty na 60 metrů mu šly skvěle a tak jako junior reprezentoval v běhání za Spartu. Klasické, funkční fitness v posilovně začal dělat v 16 letech pod vedením trenéra, který je mistr světa ve shybech a dodnes mu je Ondra vděčný za praxi a vědomosti, které od něho získal. Jak to tak bývá, po 5 letech zvedání činek v posilovně už se začal nudit a poohlížet, kam by svoje sportovní snažení nasměroval dál. Na CrossFit začal chodit díky své přítelkyni, která ho vzala na první lekci zhruba před 2 lety. CrossFit ho baví moc, a jak sám nadšený dříč a sportovec říká, je pro něj tento sport ideální ve všech směrech, protože člověk tak může plně využít potenciál svého těla. Hnacím motorem je pro Ondru vize účasti na CrossFit Games.

CrossFit Ocenění:

Rok 2016

8. místo – Cross Get Up Challenge 2016 – kategorie ELITE

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Upřímně, nikdo konkrétní mě nenapadá. Je spousta inspirujících lidí, ale já se soustředím především na sebe. Nejdůležitější podle mě je, aby člověk čerpal sílu ze sebe samého. Inspirací jsou mi pak moje vlastní zlepšení.

Co mě baví kromě CrossFitu:
Dobře jíst, takže si často a rád připravuju vlastní jídlo z kvalitních surovin. Baví mě taky všechno, co je nějakým způsobem spojené s vodou, takže klasicky plavání, potápění a cokoliv dalšího si dovedete představit. Vyrážíme taky občas s přítelkyní i někam na parket za moderním tancem. 🙂 Umění, divadlo a balet jsou moje vášně (pasivně samozřejmě). 🙂

Co dalšího na sebe prásknu:
Mám křivé prsty u nohou (a to jako fakt hodně) :D

Profil trenéra

Radek Hadrovský

Sportu na vrcholové úrovni se Radek, přezdívaný „Hadrák“, věnuje od čtvrté třídy ZŠ. Prošel sporty jako gymnastika, řecko-římský zápas, karate, kick box a fitness, v němž získal i několik titulů Mistra světa v americkém Atlantic City. Momentálně je jeho sportovní láskou a těžkou srdcovkou CrossFit, který intenzivně trénuje už pátým rokem. CrossFit byl logickým vyústěním jeho dosavadní sportovní kariéry. Pro Radka osobně je nástrojem, jak objevit v těle nové rezervy a pohybové dovednosti. Je také aktivním účastníkem vzpěračských závodů (trh 105 kg, nadhoz 130 kg). Rád trénuje s vlastní váhou a hojně to využívá v tréninku se svými klienty. Jako osobní trenér spolupracoval s Lucií Bílou, Jirkou Kornem a dalšími známými osobnostmi. Celkem nedávno se podílel na sportovní přípravě našeho úspěšného motocyklisty Davida Pabišky, startujícího v Rallye Dakar. Delší dobu spolupracuje s klubem BFC Liberec, který patří k české špičce bojových sportů K-1, s florbalovým klubem FBC Liberec a taky pomáhá s fyzickou přípravou malých hokejistů z libereckého extraligového týmu Bílých tygrů.

CROSSFIT OCENĚNÍ:

  1. místo – European Masters Throwdown 2017 – kategorie Masters 40-44
  2. místo – Czech Beast 2016 – kategorie Masters 40-44
  3. místo – The Austrian Champions Day 2015 – kategorie Masters 40-44
  4. místo – The Athlete Games 2015 – kategorie Masters 40-44
  5. místo – World Ranking Reebok Games 2014 – kategorie Masters 40-44
  6. místo – Battle of London 2014 – kategorie Masters 40-44
  7. místo – French Throwdown 2014 – – kategorie Masters 40-44
  8. místo – Big One Challenge 2013 – kategorie Sport

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč: 
Momentálně jsem inspirací sám sobě, jelikož není dostatek času pro trénink, a tudíž by bylo scestné se upínat k nějakému jinému vzoru, než jsem já sám osobně. 🙂

Co mě baví kromě CrossFitu:
Dříve to bylo potápění. No, a teď aktuálně moje působení u 43. výsadkového praporu v Chrudimi (jako aktivní záloha). Takže běhání po lese se samopalem a spaní pod širákem.

Co dalšího na sebe prásknu: 
Nic mě nenapadá, nemám žádný nedostatky. Myslím, že jsem absolutní klasa. :D

Profil trenéra

Michal Kolůch

Michal začal původně před pár lety s CrossFitem jako doplňkovým sportem pro sebe. Potřeboval získat fyzickou přípravu na softball, kterému propadl už na základní škole. Působí v české reprezentaci a hraje nejvyšší českou ligu za tým Tempo Praha. Díky softballu procestoval kus světa a posbíral řadu cenných kovů.

V gymu Michala potkáte hlavně jak vede klasické CrossFit lekce. Často se ale s maximální péčí ujímá našich nováčků na začátečnických ON RAMP kurzech a poskytuje taky individuální osobní tréninky. Sám má v oblibě především silovou a vzpěračskou část CrossFitu.

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Nemůžu říct, že někdo konkrétní. Inspiraci vyhledávám všemožně kolem sebe. Jsou to různý „osobnosti z internetu“, ale i lidi, se kterými se vídám osobně.

Co mě baví kromě CrossFitu:
Rozhodně softball! Rád ale trávím čas v přírodě, nad dobrou knížkou a u skvělého jídla! 🙂

Co dalšího na sebe prásknu:
Jako odrostlejší dítě jsem se rozhodoval, jestli budu dělat sport nebo hrát na trubku. Málem jsem šel na konzervatoř rozjet hudební kariéru, místo výběhu na hřiště! Jsem rád, že jsem nakonec zvolil cestu sportu. 🙂 Taky s klidem prozradím, že miluju čokoládový dorty! 😉

Profil trenéra

Láďa Maňák

V dětství Láďa hrával aktivně fotbal. Kvůli zranění se ale kopané a sportu vůbec musel na nějakou dobu vzdát. Na střední škole se k aktivnímu pohybu naplno vrátil a začal hodně času trávit v posilovně, což mu vydrželo asi 3 roky. Klasické posilování už nemělo Láďu čím překvapit a pomalu ho přestávalo bavit. Ke CrossFitu se dostal při studiu na VŠ pár let zpátky, právě když hledal alternativy a nové sportovní výzvy. Zúčastnil se pár CF závodů také jako atlet, ale spíš pro radost než v touze drtivě vítězit. Po zranění ramene se nakonec zaměřil pouze na olympijské vzpírání, ve kterém se úplně našel a stalo se jeho největším koníčkem. Působí u nás jako velmi oblíbený trenér a je taky aktivním závodníkem ve vzpěračském týmu TAK Hellas Brno.

Vzpírání – Ocenění:

Výhra družstev – II. Liga mužů ve vzpírání družstev – 3. kolo, skupina B + Velká cena, Třinec, 2016

Výhra družstev – Kvalifikace do I. ligy mužů ve vzpírání družstev, Holešov, 2016

3. místo – Mistrovství ČR ve vzpírání juniorů do 20 a 23 let, Sokolov, 2017

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Skoro každý v dnešní době řeší inspiraci a motivaci, aby si byl vůbec sám schopný zavázat tkaničky u bot! 😀 Musím říct, že mnoho lidí uznávám za to, co v životě dokázali. Za jejich úspěchy nejen ve sportu, ale i v různých jiných oblastech. Že bych vyloženě k někomu konkrétnímu nějak vzhlížel, tak takhle to nastavené nemám.

Co mě baví kromě vzpírání:
Dvě věci hlavně. Spánek a jídlo… a to teda převelice! 😀

Co dalšího na sebe prásknu:
Nic! Možná vám ale na sebe třeba něco vykecám osobně. :D

Petr FiserTrenéři